-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Hajde, hajde këtu”! Deputetja çohet në këmbë dhe kapet me Konjufcën

Kryesoret

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, është nervozuar me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën, për punën e mikrofonit. Duket që deputetja Musliu s’mund ta kërkojë fjalën thjeshtë duke e shtypur butonin nga ulësja e saj, por i duhet ta çojë dorën.

Megjithatë sot në një moment kur ka kërkuar fjalën, i është rregulluar mikrofoni, pasi kryekuvendari Konjufca ka kërkuar nga regjia e Kuvendit t’ia japin fjalën deputetes së PDK-së.

Musliu më pas i ka thënë Konjufcës se është ai që e kontrollon se kujt i bën mikrofoni e kujt jo. “A e sheh, tash bon pajisja, sepse dirigjohet nga ju. Kjo është e padrejtë dhe e papranueshme”, ka thënë Musliu.

Megjithatë Konjufca ka mohuar akuzat e deputetes Musliu, duke thënë se mbase kur tenton ta prekë pajisjen ajo s’punon. Gjithashtu Konjufca ka thënë se sa herë e ka ngritur dorën ia ka thirru emrin. “Pranoj me iu nënshtru gjyqit të Ganës”, ka thënë Konjufca.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit