-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Punoj shumë, kam ngjarë nga Shqipëria”, Bebe Rexha rrëfehet në revistën e njohur

Kryesoret

Këngëtarja me origjinë shqiptare që i ka dhënë jehonë Shqipërisë me suksesin e saj, Bebe Rexha ka pozuar për kopertinën e numrit të ri të revistës “Elle Brasil”.

Ashtu si në pozat e saj, plot vetëbesim në revistë, këngëtarja ka folur për fillimin e karrierës së saj, teksa e nisi me sfidat e emigrimit të familjes nga Shqipëria në Amerikë për të nisur një jetë krejtësisht nga e para.

“Gjithmonë kam punuar shumë. Këtë e kam trashëguar nga babai im. Ai emigroi nga Shqipëria dhe iu desh të luftonte për t’u vendosur në Shtetet e Bashkuara.

Kështu që mora vendosmërinë e tij dhe fillova të punoja, duke ndarë muzikën time në çdo mënyrë të mundshme.

Në moshën 16-vjeçare, tashmë kisha disa këngë të shkruara dhe ua dërgoja producentëve dhe artistëve në New York, ku jetoja.

I publikova edhe në Myspace dhe puna filloi të shfaqej. Unë thjesht vazhdova të shkruaja dhe të lidhesha me njerëzit. Mendoj se kjo është mënyra më e mirë për të hyrë në industri,” thotë Bebe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ELLE Brasil (@ellebrasil)

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit