-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shqiperia

Kim Mehmeti: ‘Shqipëritë’ tona po kalben nga brenda!

Nëpër “Shqipëritë” tona çdonjëri flet me të ngjashmit me vetveten. Kështu opinionistët tanë i vlerësojnë të gjithë të tjerët, përpos vetveten, filozofët debatojnë me...

Rezoluta për Srebrenicën, Begaj: Një përgjigje ndaj mohuesve të gjenocidit

Me anë të një postimi në rrjetin social ‘X’, Presidenti Bajram Begaj ka reaguar në lidhje me miratimin e OKB-së për rezolutën e gjenocidit...

E priste Shqipëria për në Europian, Brajan Gruda preferon 1 javë stërvitje me Gjermaninë

Prej ditësh tashmë diskutohet për listën e lojtarëve që do përfaqësojë Kombëtaren shqiptare të futbollit në Euro 2024. Me Sylvinhon ende në vlerësim e sipër...

Industria ushtarake në Shqipëri drejt rihapjes

Shqipëria do të prodhojë armë dhe municione. Një projektligj i Ministrisë së Mbrojtjes i hap rrugë iniciativës përmes ngritjes së një shoqërie shtetërore, e...

Rama nga Mali i Zi: Qëllimi, Shqipëria në 2030 të ulet në tryezën e BE

Kryeministri Edi Rama në një komunikim me gazetarët pas Samitit të mbajtur në Malin e Zi, u shpreh optimist për ndryshimet që ka pësuar...

Sa persona jetojnë në një kilometër katror? Shqipëria dhe Tirana, rekord në rajon

Në kryeqytetin shqiptar, në një kilometër katror jetojnë 562 persona. Në Tiranë, dendësia e popullsisë për kilometër është më se pesë herë më e lartë...

Britania pajis Shqipërinë me kamera dhe dronë

Një rrjet i sofistikuar i kamerave të financuara nga Britania e Madhe me vlerë 1.6 milionë paund janë instaluar në kufirin Shqipëri-Kosovë për të...

Meloni: Plani me Shqipërinë për emigrantët është kreativ dhe inovativ

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ka folur për paktin që arrti me Edi Ramën për azilkërkuesit afrikanë që do të sillen në Shëngjin. Sulmet nga...

‘E ardhmja është e zymtë’/ BIRN: Emigracioni përgjysmon nxënësit në qarkun e Kukësit

Në Letaj të Hasit, në kufi mes Kosovës dhe Shqipërisë,  drejtori i shkollës 9-vjeçare të fshatit, Gëzim Koka thotë me dëshpërim se gjashtë nxënës të tjerë...

Shqipëria, Britania e Madhe dhe Kosova nënshkruajnë deklaratën kundër migracionit të paligjshëm

Ministria e Brendshme e Shqipërisë, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës dhe Ministria e Brendshme e Mbretërisë së Bashkuar kanë nënshkruar një deklaratë...

Latest news

/5pyetjet.al