-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ministri gjerman në Kosovë, pritet në pikën kufitare nga homologu i tij

Kryesoret

Ministri i Ushqimit dhe Bujqësisë i Gjermanisë, Cem Ozdemir ka mbërritur sot për një vizitë në Kosovë.

Ai u prit në pikën kufitare në Han të Elezit nga ministri i Bujqësisë së Kosovës, Faton Peci.

Ndërkohë mësohet se në axhendën e tyre të përbashkët përfshihen këto pika: të vizitojnë vreshtat në Rahovec dhe bisedojnë me fermerë; të vizitojnë verarinë “Bodrumin e Vjetër”, ku priten nga pronari Ruzhdi Haxhijaha; të vizitojnë Kooperativën “Gratë e Krushës”, ku do të priten nga Fahrije Hoti.

Po ashtu mësohet se në orën 15:30 të dy ministrat do të ulen në një takim në Prishtinë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit