-sidi education-spot_img
3.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Reshjet e shiut ndërpresin ndeshjen Mali i Zi-Shqipëri

Kryesoret

Është ndërprerë përfundimisht ndeshja Mali i Zi-Shqipëri e vlefshme për kualifikueset e Europianit U-21.

Shkak për këtë vendim janë bërë reshjet e shiut me intensitet të lartë në Podgoricë, çka ka bërë që sfida të mos luhet dot në kushte normale.

Takimi u ndërpre përkohësisht pas 30 minutash lojë, arbitri dërgoi skuadrat në dhomat e zhveshjes dhe vendimi për të mos u luajtur u mor pas rikthimit në fushë, aty ku u pa qartë se është e pamundur të luhet futboll.

Natyrisht, nuk ka qenë vetëm vendimi i arbitrit, por gjithçka ka ardhur pas këshillimit me delegatin e UEFA-s.

Tashmë pritet të mësohet se në çfarë date do të mundësohet zhvillimi i pjesës së mbetur të ndeshjes.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit