-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Pensionistët presin rritje, Rama: Do u nxjerrim kartë për të marrë lekët

Kryesoret

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se prej vitit tjetër pensionistët do i marrin lekët jo në dorë, por me kartën e tyre personale.

Në 2024 ne pensionistëve do u japim kartën e tyre. Do ta fillojmë tani kartën e tyre. Ne do u japim kartën e tyre dhe pensioni i tyre do të jetë në bankë, nuk do ta përdorë askush. Kudo që të shkojnë do të kenë kartën e tyre.

Këtë do ta shkrijmë të gjithë. Do të na mërziten bankat që u marrin njerëzve për cdo transaksion edhe të gjithë atyre rrogëtarëve për cdo shërbim, atë, tak…nuk do ta marrin më. Më vjen keq.

Bankat tona kanë në ditët e sotme nivelin më të lartë të parave cash në rezervë dhe i kam kërkuar ministrit që qeveria duhet të dalë me një propozim konkret për parlamentin sepse bankat nuk duhet vetëm të fitojnë, duhet të mendojnë si të fitojnë edhe të tjerë” tha ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit