-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Eksperti te “5Pyetjet.al”: Si do të “fluturojmë” me “Chat-GPT” më shpejt drejt BE-së

Kryesoret

Në Kongresin e jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama e bëri të qartë se procesi voluminoz i përafrimit të legjislacionit të Shqipërisë me atë të Bashkimit Europian, do të jetë gati më 13 dhjetor në mbledhjen e BE me vendet e Ballkanit Perëndimor në Bruksel.

Për ta mundësuar këtë proces në një kohë sa më të shpejtë, Rama tha se qeveria shqiptare po bashkëpunon me Mira Muratin, emër i njohur botërisht që ka krijuar inteligjencën artificiale “ChatGPT”.

Por si do të bëhet kjo? Për ta shpjeguar më thjeshtë për qytetarët “5Pyetjet.al” zhvilloi një bisedë në “Skype” me inxhinierin dhe ekspertin e rrjeteve kompjuterike, Erion Demiri. Për më shumë intervista e plotë më poshtë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit