-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Briken Calja merr vendin e tretë në Katar, Erkand Qerimaj i katërti në dygarësh

Kryesoret

Në kupën e Katarit, Briken Calja ka arritur të marrë medalje ndërsa Erkand Qerimaj ka marrë pikë për Lojërat Olimpike të Parisit 2024.

Briken Calja arriti që të ngrejë 155 kilogramë në shkëputje, duke marrë medalje bronzi (vendi i tretë) për kategorinë deri në 81 kilogramë.

Ndërkohë ai, nuk mundi të ngrejë asnjë nga peshat në shtytje.

Ndërsa Erkan Qerimaj  ka rritur të ngrejë 336 kilogramë duke zënë vendin e katërt dhe duke siguruar pike në Lojërat Olimpike.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit