-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Briken Calja

Briken Calja i pari në baterinë B

Briken Calja ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme, në Botërorin e Tajlandës në peshëngritje edhe pse vinte pas një dëmtimi të gjatë prej muajsh. Në...

Intervista te “5Pyetjet.al”/ Calja rikthehet fuqishëm: Nga dëmtimi, tek “qershia mbi tortë”

Peshëngritja vijon që t’i dhurojë medalje Shqipërisë. Shtangisti Briken Calja pas dy viteve dëmtim u rikthye me medalje bronzi që e fitoi në Katar....

Briken Calja merr vendin e tretë në Katar, Erkand Qerimaj i katërti në dygarësh

Në kupën e Katarit, Briken Calja ka arritur të marrë medalje ndërsa Erkand Qerimaj ka marrë pikë për Lojërat Olimpike të Parisit 2024. Briken Calja...

Plas skandali në peshëngritje! Kampioni: Hipokritë dhe gënjeshtarë, ku janë lekët e mia?

Kampioni i botës në peshëngritje, Briken Calja ka nisur betejën me federatën dhe konkretisht drejtuesin e saj, Elez Gjoza për shpërblimet e tre medaljeve...

Dy gabime, kush e mërziti kampionin? Presidenti te “5pyetjet.al”: Mori 175 mln lekë

“Dy gabimet e mia në karrierë! Besimi tepërt me personat e gabuar. Tolerimi më shumë seç duhet.. Së shpejti do të marrin përgjigjen e...

Erkand Qerimaj, kampion Europe në peshëngritje

Peshëngritësi shkodran Erkand Qerimaj është shpallur kampion i Europës në stilin e shkëputjes, pasi arriti të ngrejë 150 kilogramë. Pas Evangjelia Veli, një tjetër sukses...

Latest news

/5pyetjet.al