-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Detaje të reja nga atentati në “Don Bosko”, autori ka “fshirë gjurmët”

Kryesoret

Kanë dalë në skenë detaje të reja nga atentati i sotëm në “Don Bosko”.

Policia raporton se ka identifikuar autorin, i cili banon në zonën e “Don Boskos” dhe e ka banesën vetëm 50 metra nga vendi i ngjarjes.

Po ashtu mësohet se autori kishte vetëm 7 muaj që kishte dalë nga burgu.

Kamerat e sigurisë kanë fiksuar autorin që pas ngjarjes nuk largohet, por komunikon në telefon i revoltuar dhe dyshohet se mbante armën në dorë.

Policia ka marrë në pyetje familjarët e autorit, por ka dyshime që ai është larguar nga zona.

Ndërkohë 42-vjeçari Rudolf Zefi dhe vëllai i tij me origjinë nga Puka vijojnë të deklarojnë se nuk kanë konflikte dhe nuk janë persona me precendent penal.

VIDEO-I qetë, me cigaren ndezur! Ky është i riu që bëri atentatin në Tiranë?

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit