-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vëllai i dha fund jetës, tragjedia e dytë e familjes shqiptare: S’e sjellim dot në atdhe

Kryesoret

Tragjedia e dytë e familjes shqiptare Farruku. Pak ditë më parë në Angli i dha fund jetës Leonard Farruku. 27-vjeçari ishte azilkërkues.

Përpara se të merrte vendimin ekstrem ishte ankuar dhe kishte kërkuar ndihmë, por ishte injoruar nga autoritetet në anijen “Bibby Stockholm”, shkruan BBC.

Tashmë motra e viktimës Jola Farruku u shpreh nuk mund të përballojë shpenzimet për ta sjellë trupin e tij në vendlindjen e tij, Shqipëri.

Ishte një tragjedi që humbëm vëllanë në rrethana të tilla, por tani po përballemi me një tragjedi të dyfishtë që nuk mund ta kthejmë trupin e tij në shtëpi për të bërë ceremoninë mortore. Nuk e dimë se sa kohë do të duhet që të mblidhen paratë.

Ne kërkojmë me dashamirësi ndihmë për të mbledhur fonde që trupi i Leonardit të kthehet nga Britania e Madhe në atdhe në Shqipëri për të pushuar në paqe” tha ajo. Familja e Farrukut ka krijuar një faqe GoFundMe për të kërkuar ndihmë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit