16.5 C
Tirana

Manaj tjetër gol në Turqi dhe bëhet gati të rivesh fanellën e Kombëtares

Kryesoret

Rei Manaj së fundmi di vetëm një gjë, të shënoj gola, dhe sot erdhi rrjeta e 12 personale e sulmuesit shqiptar për këtë sezon.

Në ndeshjen e Kupës së Turqisë, e fituar 3-2 nga Sivasspori ndaj  Keciorengucu, Manaj hyri në fushë në minutën e 60-të dhe diçka më shumë se 20 minuta më vonë shënoj golin e tret për skuadrën e tij që rezultoi dhe goli i fitores.

Një gjuajtje perfekte nga jashtë zonës që përfundoi në rrjetë dhe  duke kaluar kështu Sivasporin në 1/8 e Kupës së Turqisë.

Me këtë paraqitje padyshim që trajneri i Kombëtares Silvinjo do ta ketë në konsideratë sulmuesin lushnjar, i cili me shumë gjasa mund të kthehet te kuqezinjtë në turneun e muajt mars që Shqipëria do të zhvillojë në Algjeri.