-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tentoi të arratisej, arrestohet në kufirin me Malin e Zi 72-vjeçari

Kryesoret

Është arrestuar një 72-vjeçar i cili kishte qenë me precedentë të mëparshëm në Hanin e Hotit. Ra në pranga Faruk Sekja banues në Shkodër.

72-vjeçari hodhi nga automjeti, 1 armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.
Drejtuesi i automjetit ka dalë nga automjeti dhe ka tentuar të fshehë armën e zjarrit pistoletë mbrapa një ndërtese në pikën e kalimit, por është gjetur dhe sekuestruar nga shërbimet e Policisë Kufitare shqiptare.

Gjatë kontrollit të përbashkët me homologët e Malit të Zi, në automjetin e 72-vjeçarit, u gjetën të fshehura edhe një shumë prej 17 640 eurosh, e ndarë në disa pjesë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit