-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Napoli rigjen “Kvaradonën” dhe rikthehet në garën Champions

Kryesoret

Napoli në një krizë totale këtë sezon dhuroj një përballje emocionuese përballë Veronës.

Aksione pa fund, ritëm i lartë dhe shumë raste të shpërdoruara, por mbi të gjitha Kampionët e Italisë, rigjetën Khvicha Kvaratskhelia, i cili solli tre pikët në shtëpinë e Maradonës.

Një pjesë e parë me ritëm të lartë por që nuk shkoj më larg se barazimi 0-0, kjo dhe falë pritjeve të portjerit Montipo.

Në të dytën Verona bëri surprizën, Diego Coppola kaloj në avantazh miqtë duke vendosur me “shpatulla pas muri” Napolin.

Të zotët e shtëpisë u ringritën shpejt, blerja e janarit Ngonge vendosi barazpeshën në të 79-tën.

Pas tij do vinte magjia e gjeorgjianit i cili në këtë sfidë ishte i papërmbajtshëm.

Një goditje me hark nga 20 metra la të shtangur portierin Montipo, një gol i cili çon Napolin pas në kohë, kur nën hijen e Vezuvios këto magji i realizonte Lorenzo Insigne.

Napoli përmbys kështu Veronën duke kërkuar të dalë nga kriza, po renditja lë pak për tu krenuar, vendi i shtatë në Serie A, në kuotën e 33-pikëve, dhe pse për Mazzarrin rëndësi ka vetëm fitorja e sotme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit