-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Hasani pas përplasjes Kurti-Vuçiç në OKB: Nuk do ketë një Banjskë të dytë!

Kryesoret

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar në lidhej me mbledhjen e djeshme të Këshillit të Sigurisë së OKB, të thirrur nga Serbia për të diskutuar mbi Kosovën.

Në një postim në rrjetin social “X” Hasani tha se

“Siç edhe Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në Kombet e Bashkuara, Linda Thomas-Greenfield, vuri dje në dukje në takimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, se ka “kërcënime akute ndaj sigurisë dhe stabilitetit që vijnë nga jashtë Kosovës”.

Nuk mjafton vetëm të dënojmë Banjskën. Ne duhet të sigurohemi që kjo të mos ndodhë më kurrë.

Ndërsa qëndrojmë në krah të Kosovës në parandalimin e çdo kërcënimi të jashtëm, Shqipëria do të vazhdojë të këshillojë liderët e Kosovës për rëndësinë e koordinimit të ngushtë me aleatët e saj kryesorë”, shkroi ai .

“Mashtrime, gënjeshtra…”! Kush e fitoi debatin “sy më sy” Kurti-Vuçiç?

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit