-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Vucic

Osmani: Vuçiç qëndron pas sulmit në Banjskë, ma kanë konfirmuar aleatët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç qëndron prapa sulmit në Banjskë të Zveçanit ku u vra rreshteri...

Zyrtari gjerman “shuplakë” Vuçiçit: Regjim autoritar

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Bundestagut, Michael Roth akuzoi se Serbia gjithnjë e më shumë po ngjan në një regjim autoritar. “Serbia...

Profesori amerikan: Vuçiç kërcënon për të kënaqur Putin

Profesori dhe eksperti amerikan në shkenca politike, Alon Ben Meir, analizoi dialogun Prishtinë-Beograd, dhe lëvizjet politike e ushtarake në të dyja anët. Profesori i...

Mitsotakis krah Vuçiçit: S’e njohim Kosovën

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis nga Beogradi krah Aleksandër Vuçiçit tha se qëndrimi i Greqisë në lidhje me Kosovën mbetet i pandryshuar duke mos...

Hasani pas përplasjes Kurti-Vuçiç në OKB: Nuk do ketë një Banjskë të dytë!

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar në lidhej me mbledhjen e djeshme të Këshillit të Sigurisë së OKB, të thirrur nga Serbia për...

Sulmi terrorist në Banjskë, Vuçiç e pranon hapur: Jam takuar 3 herë me Rdoiçiç para ngjarjes

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciç, ka pranuar mbrëmjen e djeshme (5 Shkurt) gjatë një interviste se para sulmit terrorist në veri të Kosovës është...

Kuvendi i Serbisë “bombardohet” mes fishkëllimave e pankartave, opozita betohet në korridor

Seanca konstituive e Kuvendit të Serbisë, ku u konfirmuan mandatet e deputetëve të përbërjes së re, kaloi me fishkëllima nga opozita. Deputetët e opozitës ishin...

Serbia merr sistem anti-dronë nga Rusia: Jemi superfuqi e tankeve!

Kosova po përpiqet të fuqizojë kapacitetet ushtarake me ndihmën e Turqisë dhe Shteteve të Bashkuara ndërsa Serbia mbështetet tek aleati historik Rusia. Presidenti Aleksandër...

Vuçiç në Shkup 1 dit para zgjedhjes së Kryeministrit shqiptar, gjen rastin të flas kundër Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë pjesë të shtunën në Akademinë për Shën Savën. Atë e kanë pritur Presidenti Stevo Pendarovski dhe Kryeministri...

Vuçiç “josh” serbët e Kosovës: Kush bën më shumë fëmijë do të paguhet

Presidenti i Serbisës, Aleksandër Vuçiç premton qindra mijëra dinarë për serbët e Kosovës: Kush lind më shumë se 4 fëmijë do të marrë dhuratë...

Latest news

/5pyetjet.al