-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tërmeti i fuqishëm godet “Unazën e Zjarrtë”

Kryesoret

Një tërmet me magnitudë 5.7 është regjistruar në orën 11:22 me orën lokale në veri të ishullit Mindanao, në Filipine.

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar Italian i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë (INGV) dhe shërbimi i monitorimit gjeologjik të SHBA-së USGS, tërmeti kishte një epiqendër në jug të Tungaos në 29 kilometra thellësi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit