-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

EMRAT/ Blinin me para false në Vlorë, në pranga 2 të rinjtë

Kryesoret

Dy të rinj janë arrestuar në Vlorë pasi përdornin euro false për të blerë produkte të ndryshme nëpër dyqane.

Janë vendosur në pranga Arif Alia 23-vjeç banuse në Dibër dhe Demo Alushaj 22 vjeç banues në Fier.

Gjithashtu është vënë në hetim M. V., 21 vjeç, pasi dyshohet se kishte dijeni për veprimtarinë kriminale të 2 shtetasve tashmë të arrestuar.

Policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale 2500 euro të dyshuara të falsifikuara, 120 400 lekë, 1 automjet tip “BMW” dhe 4 celularë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit