-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tërmet i fuqishëm godet Bosnjën, ja sa ishte magnituda

Kryesoret

Pas tërmetit të mëngjesit që goditi Sarajevën, kryeqyteti i Bosnjë-Hercegovinës u trondit sërish nga lëkundjet pasditen e sotme.

Sipas informacioneve të Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), në orën 18:04 një tërmet i ri ka goditur Sarajevën.

EMSC fillimisht raportoi se magnituda e tërmetit ishte 4.0, por më vonë u korrigjua dhe aktualisht thuhet se tërmeti kishte një magnitudë 4.2 të shkallës Rihter.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit