-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Asfiksohen punonjësit e kompanisë në Fier, policia reagon: 7 prej tyre…

Kryesoret

Policia ka sjellë një reagim zyrtar në lidhje me incidentin që ka ndodhur në Fier ku disa punonjës janë asfiksuar nga rrjedhja e lëndëve kimike në një kompani koreane.

Njoftimi i policisë:

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 20:30, disa punonjëse të një kompanie për prodhimin e sistemit elektrik dhe të pjesëve automobilistike, kanë shfaqur probleme shëndetësore dhe kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

7 prej tyre kanë marrë ndihmën e parë në ambientet e kompanisë, dhe janë larguar në banesë, ndërsa njëra prej tyre vijon të marrë ndihmën mjekësore në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut dhe dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes.

Fier/ Rrjedhje kimike brenda kompanisë koreane, ja çfarë dyshohet

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit