-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kuvendi ashpëron vendimet ndaj Berishës, i heq rimbursimin e naftës dhe telefonit

Kryesoret

Ish-kryeministrit Sali Berisha i cili po vuan dënimin e tij arrest shtëpie i janë hequr edhe disa privilegje.

Kuvendi i ka hequr ati rimbursimin për karburantin edhe telefonin.

Kuvendi Sqaron se ky vendim është marrë në bazë të vendimit të Gjykatës së Posaçme.
“Referuar statusit të deputetët dhe vendimi nr. 114/2014 “Për mënyrën e trajtimit të deputetëve”, të ndryshuar deputeti Sali Berisha nuk i paguhen përfitimet si karburanti dhe telefoni për shkak të masës së sigurimit personal të vendosur nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me vendim nr. 520 datë 30.12.2023”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit