-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mbledhja e Asamblesë/ Rama shkund srukturat e partisë

Kryesoret

Partia Socialiste është duke zhvilluar mbledhjen online të Asamblesë Kombëtare.
Ai ka kërkuar që të ketë një regjistrim real të anëtarëve të PS-së pasi do të zhvillohen zgjedhjet brenda partisë. Rama shtoi se janë konstatuar disa probleme në regjistrin e partisë.

“Janë konstatuar probleme në përbërjen e organizatave dhe regjistrin e partisë. Ka nevojë për të arritur me balancën gjinore në bashkëdrejtimin e organizatave të Partisë. Duhet një census real i anëtarëve aktivë. Duhet te ndahet veç pjesa jo aktive.

Duam minimalisht 4 anëtarë të rinj në çdo organizatë. Dua dokumentim organizatë më organizatë prej çdo drejtuesi politik. Dua raport dhe fotografi. Pas kësaj bëjmë zgjedhje 15 mars-15 prill. Duhet ripërtëritje të çdo qelize të partisë.

Barrën kryesore e kanë drejtuesit politikë edhe pse kanë ngarkesë të madhe. Të bëhet edhe një analizë për çdo kryetar njësie organizative. Duhet të na përfaqësojnë totalisht në këtë përpjekje. Strukturat janë aty për hallet e njerëzve. Të ketë një iventar për çdo familje, mësohet të ketë deklaruar ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit