-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Basha në mbledhje në takimin në Paskuqan: Të vërtetat që tha Ahmetaj…

Kryesoret

Gjatë në takimi me disa mbështetës në Paskuqan, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sërish për dënimin e ish-agjentit të FBI-së Charles Mcgonigal, duke theksuar se ky bashkëpunim mes tyre është i shtisur për një hetim të ndyrë. Gjithashtu ai përmendi edhe një herë problematikat që lidhen me inceneratorët.

Pjesë nga fjala:

Kjo është qeveria më e korruptuar në botë, arrin dimensione të paimagjinueshme. Të vërtetat që tha Arben Ahmetaj, për vete i përfshirë në këtë aferë publike, nuk mund të jenë thjesht dhe vetëm material për denoncime të natyrës mediatike apo politike. Ndaj siç e dini, PD ndryshe nga çdokush tjetër kemi dërguar në SPAK denoncimin e plotë, kallëzimin e plotë penal për të gjithë ata të përfshirë në këtë aferë me në krye të parin e qeverisë.

Të premten e kaluar Gjykata e Uashingtonit dënoi me 2 vite e 4 muaj burg ish-drejtorin e kundërzbulimit të FBI-së në New York. Është dënimi i dytë që merr. Dënimin e parë e mori para disa muajsh, 4 vite e 4 muaj e bashkë me këtë i shkon pothuajse 6 vite e gjysmë burg. Të parin e mori sepse kishte bashkëpunuar me një nga oligarkët më të afërt të Putinit dhe sënimin e dytë e mori sepse ka bashkëpunuar me Edi Ramën për të stisur një hetim të ndyrë, pjesë e luftës së ndyrë politike kundër opozitës, kundër Partisë Demokratike, kundër meje si kryetar i PD.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit