-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ambasador në Maqedoninë e Veriut/ Kush është djali i ish-presidentit Meidani?

Kryesoret

Denion Meidani, djali i ish-presidentit Rexhep Meidani, është emëruar ambasador i Shqipërisë në Maqedoninë e Veriut. Kjo detyrë mbahej më parë nga Fatos Reka i liruar nga detyra si ambasador.

Meidani prezantoi pak ditë më parë platformën e tij para anëtarëve të Komisionit të Jashtëm të Kuvendit të Shqipërisë dhe mori mbështetjen.

“Maqedonia e Veriut është më shumë se një fqinj i mirë; është partner, aleat dhe mbështetës në rrugën tonë të përbashkët drejt proceseve rajonale dhe eurointegruese”, tha Meidani para anëtarëve të Komisionit të Jashtëm, të kryesuar nga Mimi Kodheli.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit