-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Moti nesër/ Fundjava mbyllet mes vranësirave dhe reshjeve

Kryesoret

Një mbërthim nga fronti okluz prej orëve të mesnatës bëri që pjesa më e madhe e territorit tonë të përfshihej nga shtrëngata të herë pas hershme e stuhi afatshkurtra.
Edhe për fundjavën që presim moti parashikohet të vijojë të jetë I paqëndrueshëm me mbizotërim të vranësirave në pjesën më të madhe të territorit.
Reshjet e shiut do të jenë të herë pas hershme me intenistet të ulët dhe në formë shtrëngatash të karakterit lokal gjatë orëve të mesditës dhe pasdites.
Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi 10-15m/s, shoqëruar me dallgëzim në dete të forcës të forcës 2-3ballë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit