-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Basha për hapjen e bazës ajrore: Është një lajm i mirë edhe për sigurinë e rajonit

Kryesoret

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje hapjen e bazës ajrore në Kuçovë.

Sipas tij ky është një lajm i mirë jo vetëm për shqiptarët por edhe për vendet e rajonit.

“Anëtarësimi i Shqipërisë në NATO 15 vjet më parë ishte një nga arritjet më të mëdha të shqiptarëve. Sot falë mbështetjes së Aleancës më të madhe të sigurisë u hap baza ajrore e NATO-s në Kuçovë. Ky është një lajm i mirë jo vetëm për Shqipërinë, por për sigurinë e të gjithë rajonit në një kohe të trazuar dhe të kërcënuar nga përpjekjet e Rusisë për të krijuar vatra te reja konflikti në Ballkanin Perëndimor. Mirënjohje NATO-s, SHBA, Turqisë, Italisë, Gjermanisë, Britanisë së Madhe dhe aleatëve të tjerë për ndihmën dhe mbështetjen për paqe dhe siguri në Ballkanin Perëndimor”, shkruan Basha në rrjete sociale.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit