-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

E premtja vjen me shi, erë dhe dëborë(Zonat ku do të bjerë)

Kryesoret

Ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash në orët e mesditës, pas orëve të mesditës pritet mot i kthjellët me vranësira  të pakta në relievet malore verilindje–juglindje të vendit.

Parashikohen reshje shiu të dobta të izoluara në veri në orët e mesditës. Prezencë të reshjeve të dobta të borës në Alpe. Era do të fryjë me drejtim juglindje–jugperëndim me shpejtësi 1-5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi deri në 8-10m/sek shoqëruar me valëzim të forcës 1ballë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit