-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vangjush Dako shkon i qeshur në gjyq

Kryesoret

I qeshur është shfaqur ditën e sotme ish-kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako në seancën e gjyqit paraprak që do të vendoset nëse dosja do të kalojë për gjykim në themel apo do të rikthehet për t’u plotësuar. Vangjush Dako aktualisht është në masën arrest shtëpie është nën akuzë për shpërdorim detyre në dy raste.

Ai akuzohet për “shpërdorim detyre” në dy raste, njëra ka të bëjë me shëtitoren dhe tjetra me dhënien e lejes së një pallatit 7 katësh por që u ndërtua 11 kate dhe u dëmtua nga tërmeti. Nën akuzë janë edhe 10 ish bashkëpunëtorë të tij.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit