-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

FSK dhe Policia ‘mbërthejnë’ 46-vjeçarin në shtëpi, gjejnë armë zjarri dhe municione

Kryesoret

‘Sundimi i ligjit’ ka vazhduar në Shkodër, në tentativë për të vënë në pranga personat e shpallur në kërkim, është arrestuar 46-vjeçari Nik Lami.

FSN dhe policia hynë në shtëpinë e të kërkuarit ku dhe gjetën 1 armë zjarri, 2 armë gjahu, 5 radio marrëse-dhënëse, një palë dylbi dhe një sasi municioni luftarak, sende që posedoheshin në mënyrë të kundërligjshme.

Nga verifikimet e mëtejshme rezultoi se ky shtetas ishte i shpallur në kërkim për vepren penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, pasi akuzohet se në bashkëpunim me shtetas të tjerë, gjatë viteve të fundit, ka kultivuar bimë narkotike, në fshatrat Pult, Xhan dhe Alavana.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit