-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

U mbyt në Durrës teksa peshkonte, trupi i Aurel Ndonit gjendet në brigjet e Kroacisë

Kryesoret

Trupi i Aurel Ndonit, 40-vjeçari i cili u mbyt në shkurt të këtij viti, në Porto Romano të Durrësit, është gjetur në brigjet e Kroacisë.

Ngjarja e rëndë ndodhi teksa ai ishte duke peshkuar, që prej asaj kohe kërkimet për gjetjen e tij nuk kanë ndaluar. Mësohet se familja e të ndjerit ka tërhequr trupin e tij dhe kanë zhvilluar ceremoninë e varrimit në qytetin e Lushnjes.

Palumbarët e RENEAS patën kërkuar disa ditë dhe i ndërprenë kërkimet duke ju thënë familjarëve që rrymat detare e kanë zhvendosur trupin, sepse era me drejtim nga jugu ka qenë shumë e fortë. Dhe rezultati ishte bregdeti kroat.

Familjarët patën aktivizuar palumbarë privat të një kompanie holandeze për kërkimin e njeriut të tyre, i cili la pas një vajzë 5-vjeçare.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit