-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Shefi i EULEX-it: Po monitorojmë situatën në veri të Kosovës

Kryesoret

Shefi i EUELX-it, Giovanni Pietro Barbano ka thënë se EULEX-i është duke monitoruar procesin e votimit në veri të Kosovës.

Barbano në një postim në “X” ka shkruar se monitorimi i situatës së përgjithshme në katër komunat në veri po bëhet në koordinim me Policinë e Kosovës dhe KFOR-in.

“Në koordinim me PK-në dhe KFOR-in, EULEX-i është duke monitoruar situatën e përgjithshme të sigurisë rreth vendvotimeve në 4 komunat ku po zhvillohet votimi për shkrimin e kryetarëve”, është shprehur shefi i EULEX-it.

Ndryshe, sot do të votohet për apo kundër largimit të katër kryetarëve shqiptarë në komunat veriore të Kosovës.

Qendrat e votimit do të jenë të hapura nga ora 07:00 deri në 19:00. /Telegrafi/

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit