-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Profesionet e lira në rrezik? Tabaku: Drejtoria e tatimeve iu kërkon 50% të fitimeve

Kryesoret

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku me anë të një postimi në rrjetet sociale ka folur se profesionet e lira janë në rrezik.

Tabaku u shpreh se Drejtoria e Tatimeve po i detyron të paguajnë deri në 50% të fitimit të tyre.

“Drejtoria e Tatimeve ka nisur një udhëzim nr 26 që i detyron profesionistët e lirë të paguajnë deri në 40% apo dhe 50% të fitimit të tyre me premtimin që mot qeveria do t’ua kthej nëse kanë shpenzuar më pak”, shkruan deputetja demokrate.

Jorida Tabaku thekson se “harbutëria me të cilën u merren paratë e djersës dhe mundit xhepave të shqiptarëve, arroganca në trajtimin e atyre që punojnë, është sikur mendojnë se janë të paprekshëm”, duke përfunduar: “Koha nuk pret!”

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit