-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Profesori i Universitetit të Prishtinës, pezullohet pas akuzave për ngacmim

Kryesoret

Pedagogu i Fakultetit të Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës, Xhevat Krasniqi, është pezulluar nga detyra, pasi akuzohet nga studentët për ngacmim seksual.

Vendimi është mare nga Këshilli i Etikës i Universitetit të Prishtinës

Krasniqi ishte denoncuar nga 27 studente të Universitetit të Prishtinës. Sipas tyre, ai i kishte ngacmuar seksualisht.

Aktivistët kërkuan shkarkimin e pedagogut, duke cituar fjalët, që sipas tyre ka thënë profesori “Unë jam i drejtë në vlerësim, e kështu jam i drejtë, kur dush të bëj masazh”.

‘Më the a don me t’bo masazh’! Lot, akuza dhe protesta kundër profesorit në Prishtinë

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit