13.5 C

Pjesa e parë mbyllet me gola dhe polemika, VAR protagonist në derbin e kryeqytetit

Në javën e 33-të të Superiores, në fushën e lojës ka zbritur derbi i kryeyqtetit, me Tiranën dhe Partizanin që luajnë fatin e sezonit.

Një sfidë jetike për bardheblutë, që duan zonën “Final 4”. Nga ana tjetër, të kuqtë vijnë disi më komodë, por gjithsesi, ende nuk e kanë siguruar pjesëmarrjen mes katër skuadrave më të mira.

Supersfida u zhbllokua që në minutën e 15-të me Gueye që kalon në avantazh ‘Demat’, me një supergol nga 25 metra

Një avantazh që duroi deri në minutën e 42-të, pasi Abazaj vendosi sfidën në barazpeshë me një gol me kokë.

19:45 – Arbitri Eldorjan Hamiti nxjerr Hoxhallarin me karton të kuq te Tirana. Ndërhyn VAR dhe pas pamjeve lezhjani anulon vendimin.