-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Shembja e autostradës në Kinë/ Numri i të vdekurve rritet në 36-të

Kryesoret

Numri i të vdekurve nga  shembja e një autostrade në provincën Guangdong të Kinës u rrit në 36, tha media shtetërore të enjten, ndërsa përpjekjet e shpëtimit vazhdonin.

Në këtë incident mbetën të plagosur 30 persona.

Një pjesë e autostradës Meizhou-Dabu u shemb të mërkurën në orën 2:10 të mëngjesit me orën lokale, e shkaktuar nga shiu i dendur.

Shtrirja 17,9 metra e gjatë (58,7 këmbë) e rrugës së shembur bëri që 23 automjete të rrëzoheshin në shpatin e pjerrët poshtë, sipas qeverisë së qytetit Meizhou.

“Që nga ora 5:30 e mëngjesit (të enjten)… 36 persona kanë vdekur dhe 30 persona janë lënduar”, tha agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua, duke shtuar se lëndimet nuk ishin kërcënuese për jetën./DW

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit