-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kine

Nisi në bodrum! Flakën përpijnë godinën, 39 të vdekur

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në provincën Jiangxi të Kinës, ku si pasojë e rënies së zjarrit në një banesë, kanë humbur jetën...

Tragjedi në Kinë! Rrëshqitja e dheut varros banorët për së gjalli, 11 viktima

Rrëshqitja e dheut në një zonë malore të Kinës ka shkaktuar një tragjedi të vërtetë. Ekipet e shpëtimit po vijojnë kërkimet me shpresën për të...

Vizita në Kinë, Vuçiç takohet dhe bisedon me Putin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha të martën se e zhvilloi “një bisedë të shkurtër” me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, me të cilin,...

Nisin Lojërat Aziatike në Kinë

Presidenti kinez, Xi Jinping i ka hapur të shtunën Lojërat Aziatike, të 19-at me radhë, në një ceremoni shumëngjyrëshe në Hangzhou. Lojërat do të zgjasin...

Kina dhe Siria forcojnë bashkëpunimin mes tyre

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kinë. Takimi ka patur në fokusin e vet forcimin e raporteve midis dy...

OBSH kërkon “qasje të plotë” nga Kina për të përcaktuar origjinën e COVID-it

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) i ka bërë thirrje Pekinit që të ofrojë më shumë informacione për origjinën e sëmundjes COVID-19. Drejtori i...

Gjesti heroik/ Hidhet nga ura për të shpëtuar një vajzë nga mbytja

Një vajzë 7-vjeçare ra aksidentalisht në një lumë teksa shkonte në shkollë në provincën Guangdong të Kinës jugore. Luo Jinzhi, një banor lokal, u hodh...

Rrëzohet vinçi në një kantier ndërtimi, humbin jetën 6 punonjës, 5 të plagosur

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në një kantier në Kinë ku për pasojë kanë humbur jetën 6 persona. Mësohet se kanë...

Hong Kongu goditet nga reshjet më të mëdha në 140 vjet

Hong Kongu është vërshuar pas reshjeve më të mëdha të shiut për pothuajse 140 vjet, duke përmbytur rrugët e qytetit e disa stacione të...

Prindërit për “shopping”, 5-vjeçrja qëndron e varur në hekurat e tarracës, ndërhyjnë fqinjët

Një vajzë 5-vjeçare kishte mbetur e varur në hekurat rrethues të tarracës së apartamentit në katin e pestë të një ndërtese në Kinë. E mitura...

Latest news

/5pyetjet.al