-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vlora çel sezonin turistik me spektakël fishekzjarrësh

Kryesoret

Vlora çel zyrtarisht sezonin turistik 2024. Në një atmosferë festive ku nuk kanë munguar spektakël fishekzjarrësh, kulinari, koncert festiv, Vlora uron për një sezon të mbarë. Çelja e sezonit është bërë në zonën e Lungomares ndërsa gjatë gjithë kësaj jave në Vlore ka patur një sërë aktivitetesh.

Në çeljen e sezonit edhe panair kulinarie me produktet tradicionale, polifoni e valle dhe këngë qytetare vlonjate për të kulmuar edhe me koncertin e madh festiv. Kryetari i bashkisë Vlorë Ermal Dredha ka uruar për një sezon të mbarë duke e quajtur Vlorën destinacionin kryesor te turizmit.

“E duam Vlorën në festë në 12 muajt e vitit. Ky është misionin ynë. Dua të falënderoj të gjitha ata që kanë punuar 24 orë, kolegët e bashkisë, i gjithë stafi i bashkisë. Ta gëzojmë sezonin veror dhe të kemi të gjithë të lumtur së bashku”, theksoi ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit