-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

EMRAT+FOTO/ Fermë kanabisi me vlerë 446 mijë euro, dënohen 6 shqiptarët në Britani

Kryesoret

6 shqiptarë janë dënuar me 9 vite dhe 10 muaj burg gjithsej nga gjykata angleze për shkak se kultivonin bimë kanabisi me vlerë 446,000 euro.

Sipas gjykatës u dënuan Alitor Deda, 30 vjeç, Andi Teta, 33 vjeç dhe Ali Qerfozi, 42 vjeç, të cilët u dënuan me nga 24 muaj burgim. Erijon Gjoka, 21 vjeç, u dënua me 18 muaj, ndërsa Edison Markeci, 21 vjeç dhe Augustin Marku, 36 vjeç, morën secili nga 16 muaj burg.

Ferma në të cilën kultivohej kanabis u zbulua në Fieldhouse Walk, në muajin dhjetor të vitit 2023.

Brenda oficerët gjetën pajisje me vlerë deri në 45,000 £, duke përfshirë llambat me fuqi të lartë, së bashku me shkop bejsbolli dhe hanxhar.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit