-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

shqiptaret

‘Super laboratori’ në Kosovë, 10 000 Euro për në Angli me letra false

Operacioni i madh “Nomada” i Policisë së Shtetit dhe SPAK, i finalizuar një ditë më parë në bashkëpunim me autoritetet spanjolle, mundi të çojë...

Xhixho: Kriza e çmimeve ka thelluar varfërinë e shqiptarëve

Zëvendës presidentja e Partisë së Lirisë Erisa Xhixho me anë të një postimi në rrjete sociale flet krizën e çmimeve që ka thelluar shqiptarët. Xhixho...

Skandali me mikrokreditë/ Gazetari: Skenë tipike kriminale, është e planifikuar mirë

Skandali me mikrokreditë nxori në pah shumë mashtrime dhe vjedhje me vlerë mijëra euro ndaj qytetarëve. Gazetari Mentor Kikia, i ftuar në studion e...

EMRAT/ Mafia italo-shqiptare bën kërdinë në Firenze, pjesë dhe ish-lojtari i Napolit

Një grup kriminal italo-shqiptar që pastronte para përmes një rrjeti restorantesh në Itali është goditur gjatë një operacioni të zhvilluar nga autoritetet italiane në bashkëpunim me SPAK. Sipas medieve...

Berisha: Do të rikthej diasporën në Shqipëri

Ish-kryeministri Sali Berisha mbrëmjen e sotme nga ballkoni i shtëpisë kryefjalë të fjalimit të tij kishte takimin e Edi Ramës me diasporën në Milano,...

Banderola kundër Ramës në Itali: Shpresojmë vetëm nga Kurti

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama vazhdoj turin e takimeve me emigrantët shqiptarë, ku zbarkoi në Milano të Italisë. Një banderolë e madhe kundër Ramës...

 Rama-shqiptarëve të Italisë: Koha e mirë e Shqipërisë ka ardhur, kthehuni!

Kryeministri Edi Rama mbylli takimin e tij me emigrantët duke bërë një thirrje për shqiptarët e Italisë që të kthehen në Atdhe. Rama u shpreh...

Rama-opozitës: Largimi i 1 mln shqiptarëve, gënjeshtër e ligë

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Milano në takim me diasporën, përgenjështroi akuzat e opozitës se në Athinë shkoi me patronazhistë. Rama...

Rama-emigrantëve: Radha e Shqipërisë t’ju bëj krenarë për atdheun tuaj

“Shqipëria doli nga ‘kafazi’ i paragjykimeve”, kështu tha kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij nga Milano. Duke iu drejtuar shqiptarëve në Itali, kreu i...

Pensionet me Italinë/ Rama: Do përfitojnë 421 mijë shqiptarë, Meloni mike!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u shpreh se 421 mijë shqiptarë do të përfitojnë nga marrëveshja e pensioneve të nënshkruar me Italinë. Ai renditi aktivitetin...

Latest news

/5pyetjet.al