-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Bëhuni gati për një ditë të nxehtë, temperaturat deri në 30°C

Kryesoret

Parashikohet rritje e mëtejshme e vlerave barike si pasojë e masave ajrore më të ngrohta me origjinë perëndimore. Kjo do të sjellë mot të kthjellët dhe të ngrohtë në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore.

Gjatë orëve të pasdites dhe në vijim vranësirat do të shpeshtohen në të gjithë territorin shqiptar duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por ulen lehtë maksimumet duke luhatur vlerat ditore nga 10°C minimalja deri në 30°C vlera maksimale në rang territori.

Era do të fryjë mesatare si në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë deri në 40 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor dhe Juglindor. Për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim 2 – 3 ballë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit