-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Pamjet/ Helikopteri i ‘vdekjes’ ku udhëtonte presidenti i Iranit i ndarë në copa

Kryesoret

Janë bërë publike pamjet nga vendi ku humbi jetën tragjikisht presidenti i Iranit Ebrahim Raisi, ministri i Jashtëm, Hossein Amir-Abdollahian dhe personat e tjerë në bord.

Pamjet me dron tregojnë rrënojat e helikopterit të Presidentit Raisi. Në videon e publikuar nga Gjysmëhëna e Kuqe, shihet bishti i helikopterit pranë një pjese toke të djegur në një kodër.

Ekipet e shpëtimit deklaruan se nga aksidenti nuk ka pasur asnjë të mbijetuar.

“Helikopteri i Presidentit Raisi u dogj plotësisht në aksident… për fat të keq, të gjithë pasagjerët dyshohet se kanë vdekur”, tha zyrtari.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit