-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mitsotakis: Memorandumet nuk do të ratifikohen derisa Maqedonia e Veriut të ndryshojnë qëndrim

Kryesoret

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis i ka dërguar një meszh Maqedonisë së Veriut.
“Llogaritë e mira bëjnë miq të mirë, rruga evropiane do të mbetet e mbyllur për ta dhe memorandumet nuk do të ratifikohen derisa të ndryshojnë qëndrim”, tha Kyriakos Mitsotakis.

Në një tubim të qytetarëve në Kastoria, ai bëri të qartë se memorandumet që dalin nga Marrëveshja e Prespës nuk do të nënshkruhen derisa lidershipi i ri i vendit fqinj të ndryshojë qëndrimin për çështjen e emrit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit