-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

bashkia tirane

“Të çajmë rrethimin, te futemi brenda”! PD u vë zjarrin gomave para bashkisë

“Të bashkohuni të çajmë rrethimin dhe të futemi brenda bashkisë”! Pas kësaj thirrje të Adriana Kalasë protestuesit u vendosën zjarrin gomave përpara bashkisë së...

Protesta/ PD me goma para bashkisë: Nuk heqim dorë, Veliaj jashtë!

Ka nisur protesta e opozitës përpara bashkisë së Tiranës. E 13-ta deri tani dhe e dyta brenda kësaj jave. Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë...

Protesta e radhës para bashkisë, Këlliçi: Kauzat fitohen me qëndresë

Anëtari i kryesisë së PD Belind Këlliçi në një deklaratë për media ka njoftuar se protesta e radhës para Bashkisë së Tiranës do të...

Me vulën në xhep, Këlliçi: Të premten protesta e 12-të tek Veliaj

Ish-kandidati për kryetar bashkie i Tiranës, Belind Këlliçi njoftoi sot se protesta e radhës përpara bashkisë së Tiranës do të mbahet ditën e premte. “Prej...

Tensione në protestën para bashkisë, lëndohet një efektiv policie

Ditën e sotme po zhvillohet protesta para bashkisë së Tiranës. Një efektiv policie është lënduar si pasojë e tensioneve në protestën e opozitës. Protestuesit e kanë...

Opozita zhvillon sot protestën para bashkisë, policia merr masa

Ditën e sotme opozita do të zhvillojë protestën e radhës para bashkisë së Tiranës. Protesta do të nisë në orën 10:00. Ndërkohë policia ka marrë masa...

Këlliçi: Nuk do lëmë hajdut në bashki pa i nxjerrë fytyrën

Belind Këlliçi anëtari i Kryesisë së PD-së ka bërë thirrje që nesër në orën 11:00 të mblidhen të gjithë qytetarët për të protestuar para...

Tym e flakë, Këlliçi: Policia helmoi protestuesit me gaz dhe tymuese

“Më 10 qershor do të jemi sërish në protestë për të ruajtur taksat e qytetarëve. Kam një thirrje për drejtorët e “5D” që janë...

Protesta e opozitës, makina policie dhe autobotë para bashkisë

Ditën e sotme orën 11:00 pritet që të nisë protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës. Policia ka marrë një sërë masash duke vendosur gardhe...

Lirohet protestuesi që hodhi molotov para bashkisë

Në protestën para bashkisë së Tiranës pasi hodhi molotov më 29 maj u arrestua 49-vjeçari Sokol Bushkolaj. Gjykata ndaj tij ka caktuar masën e sigurisë...

Latest news

/5pyetjet.al