-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Koncensionet në shëndetësi/ Komisioni hetimor zbarkon në spitalin e Durrësit

Kryesoret

Deputetët anëtarë të Komisionit Hetimor për koncensionet në shëndetësi, kanë nisuri turin e vizitave duke nisur nga spitali i Durrësit. Vizita ka pasur si qëllim për të parë si kanë funksionuar unksionuar koncesioni i check up dhe sterilizimit.

Deputetët fillimisht zhvilluan një takim me drejtues të spitalit, ndërsa më pas një pjesë e tyre kanë parë nga afër mjediset ku kryhet sterilizimi i pajisjeve mjekësore.

Kryetarja dhe nënkryetari i komisionit Albana Vokshi e Plarent Ndreca thanë se informacionet e grumbulluara do vendosen në shërbim të hetimit parlamentar që po bëhet për këto dy koncesione në shëndetësi, ndërsa do të pasohet me vizitat në spitalin e Traumës, Shkodrës, Lushnjës dhe Vlorës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit