-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Trafiku i armëve Kosovë-Shqipëri, të arrestuarit i merrnin armët nga Serbia

Kryesoret

Katër personat që u arrestuan dje për trafikim armësh i merrnin këto armë në Serbi dhe i shisnin në vendin tonë.

Policia ka mundur të identifikoj raste të tjera të shitjes së pistoletave nga Blerim Krasniqi, Benjamin Shala, Edonis Thaçi dhe Muhamed Krasniqi, përmes këqyrjes së aparateve celular të tyre, ku janë gjetur komunikime mes tyre dhe personave të tjerë blerës të armëve.

Ata dyshohet se bashkëpunonin me persona serb, të cilët armët i merrnin në Çeki, të prodhuara atje.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit