-sidi education-spot_img
35.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Lushnje/ Përpunonin drogë në banesë, në pranga babë e bir

Kryesoret

Janë arrestuar ditën e sotme babë e bir në Lushnje pasi akuzohen se kishin kthyer banesën e tyre në një bazë për përgatitjen dhe përpunimin e drogërave të cilat i shisnin në vende të ndryshme.

Në prana janë vendosur I. B., 61 vjeç, dhe djali i tij, V. B., 32 vjeç, të dy banues në Lushnjë.

Policia informon se janë sekuestruar në banesën e tyre 420 doza heroine, 77 doza kokaine, një sasi lënde e dyshuar si përzierës i lëndëve narkotike, 2 peshore elektronike, vlerë monetare që dyshohet të jetë përfituar nga kjo veprimtari kriminale dhe 3 celularë.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit