-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

VIDEO/ Terror në Londër, tifozët e Man.United dhe Cityt përleshen rrugëve

Kryesoret

Manchester United triumfoj 2-1 në finalen e FA Cup përballë rivalëve të Manchester Cityt.

Tifozeritë e dy klubeve njihen për urrejtjen që kanë ndaj njëri-tjetrit, ku shpesh herë e shprehin me kore ofenduese në shkallët e stadiumit.

Por skenat e sotme në Londër pak para finales kanë kaluar kufijtë.

Mediat angleze raportojnë se dy tifozëritë janë përleshur në rrugët e Londrës.

Gjithçka nisi në një stacion autobusi mes dy burrave dhe në fund përfundoi në një sherr masiv që alarmoi policinë vetëm pak minuta se dueli të fillonte.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit