-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Beleri nga burgu: U bë grusht shteti që unë mos merrja detyrën

Kryesoret

Kryetari i zgjedhur i Himarës Fredi Beleri ka folur nga burgu për median greke ku dhe ka komentuar burgosjen e tij.

Ai është shprehur se Rama ka në dorë dhe pushtetin gjyqsore ndaj ai u burgos.
“Qëllimi im ishte të merrja detyrën si kryetar i Bashkisë së Himarës. Duke qenë se regjimi shqiptar dhe zoti Rama kontrollojnë Gjyqësorin dhe pothuajse të gjitha pushtetet në Shqipëri, nuk më lejuan që duke bërë një grusht shteti të merrja përsipër detyrat që më kishin ngarkuar himariotët” u shpreh Beleri.

Nga ana tjetër ai ka folur dhe për kandidimin për parlamentin europian.
“Sigurisht që kandidatura ime është një detyrim i madh, një nder i madh që më është bërë nga kryeministri grek. Më jep forcë dhe kurajo të vazhdoj luftën time për mbrojtjen e të drejtave të Chimarriotëve, por edhe të gjithë diasporës në Shqipëri”

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit