-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mitsotakis: Jemi të ‘dënuar’ të jetojmë me Shqipërinë

Kryesoret

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka folur rreth fjalimit që homologu shqiptar Edi Rama mbajti disa ditë më parë në Athinë. Në takimin që zhvilloi Rama me komunitetin shqiptar që jeton dhe punon atje, ai pretendoi se shqiptarëve u është kërkuar me presion ndryshimi i emrit.

Mirëpo Mitsotakis shprehet që “Marrëdhënia e Greqisë me Shqipërinë është komplekse dhe e gjithë kjo për arsye se kryetari i zgjedhur në Bashkinë e Himarës është kandidati ynë për eurodeputet”.

Më tej kryeministri grek thekson që çdo gjë që helmon marrëdhënien e dy popujve nuk është e mirë pasi jemi fqinj dhe jemi “të dënuar“ të jetojmë bashkë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit