-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

LIVE-Spiropali replika me Bashën: SPAK-un e kemi lënë të lirë

Kryesoret

Debat dhe replika në Kuvend mes ministres Elisa Spiropali dhe Lulzim Bashës. Deputetja socialiste u shpreh se PS i ka çliruar “duart” SPAK për të hequr edhe imunitetet kur duhet, pasi Basha i kërkoi që të votojnë vettingun për politikanët.

“Vettingu në politikë po bëhet nga SPAK sepse SPAK heton politikanët, është pikërisht SPAK që ne e kemi lënë të lirë, i kemi çliruar duart dhe e kemi nxjerrë nga kontrolli politikë, pikërisht për të bërë atë, për të hequr edhe imunitetet kur duhet.

Për të hetuar për të çuar në gjykatë dhe për të dënuar siç po ndodh sot e gjithë ditën, e siç nuk ndodhet asnjëherë kur ju ishit kaluar dhe pak më i ri se sot”, tha Spiropali.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit